0216 377 80 86 info@istanbulotopar.com
Cumhuriyet Mahallesi Mert Sk No:3/B Kartal / İstanbul

İş Etiği Kuralları

Amaç: İş ahlakı ve Davranış Standartları ("Rehber"), İstanbul Oto Parçaları LTD ŞTİ değerlerinin bir uzantısıdır ve etik iş uygulamalarına olan bağlılığımızı ve yasalara uymamızı yansıtmaktadır.

Kapsam: Bütün şirket çalışanlarımız

Özet: Günümüzün zorlu ekonomik koşulları çalışanların üzerlerinde stres oluşturabilir. Oluşan gelecek kaygısı şirketlerindeki pozisyonlarını sağlamlaştırmak yada ek gelir sağlamak adına haksız kişisel kazançlar elde etme yoluna sokabilir. İstanbul Oto Parçaları LTD ŞTİ olarak; hizmet verdiğimiz sektörde değerlerimize bağlı kaldığımız sürece müşterilerimizden saygı ve itibar göreceğimizin bilincindeyiz.

“Pazar” rekabetçi bir ortamdır ve hepimizin elimizden gelen en iyi şekilde yapabilmek için önce ülkemize sonrada şirketimize karşı sorumluluklarımız olduğunu aklımızdan çıkarmamamız gerekir. Bununla birlikte, bireysel ve şirket olarak, yasalara, müşteri gereksinimlerine, yüksek iş etiğine, iş ve finansal raporlama uygulamalarına uyum içinde hareket etmemizi de sağlamalıyız. Bu kadar kolay olmadığını biliyoruz. İyi niyetle sorunları gündeme getirmek haricinde hiçbir art niyet tarafımızdan tolere edilmeyeceğini bildirmek isteriz. Etik programımız, bizim kim olduğumuzu ve her gün işimizi nasıl yürüttüğümüzü örneklendirir. Günlük eylemlerimizin en üst düzeyde iş standartlarını ve davranışlarını desteklediğinden ve gösterdiğinden emin olmaya devam etmeliyiz. Aksini kabul etmek açıkça var olan kalitenin düşmesine göz yummak olduğundan, şirket etiklerimizle bağdaşmayacaktır. Unutmayın, “etik mükemmellik” hedefimizi gerçekleştirmek ve sürdürmek için bir ekip çalışması gerektirir. Bu kılavuzda yer alan bilgilerin yanı sıra aldığımız eğitim doğru, dürüst ve başarılı bir organizasyonun parçası olduğunu söylememizi sağlayacaktır.

Başlıca hatırlamamız gereken konular; 1- Etik kurallarımızı ve müşteri yorum / şikayet / önerilerini ciddiye alırız. 2- Oluşabilecek her türlü problemi çözmek için hazırlıklıyız. 3- İşimizin devamlılığını sağlamak için bütün gerekliliği eksiksiz sağlamalıyız.

MÜŞTERİ İLİŞKİLERİMİZ: Müşteri ihtiyaçlarını kaliteli ürün, makul fiyat ve kabul edilebilir tedarik hızı ile karşılamak bizim öncelikli görevimizdir. Karşılıklı güven esasına uygun olarak uzun vadeli ilişkiler kurmak birincil amacımızdır. • Kaliteli Ürün ve Servis Sunarız • Çalışma şartlarımız açık ve anlaşılırdır • Şartlarımız kişiye özel esnemez Çalışanlarımız, müşterilerimizden kesinlikle hediye kabul etmez, yasalara aykırı herhangi bir istek kabul etmez, firmanızla alakalı ticari sır niteliğinde bilgi sormaz.

İNSAN KAYNAKLARI: Bütün çalışanlara adil ve eşit şartlar sağlanır. Kişisel alana müdahale edilmez. Sağlıklı ve güvenli çalışma ortamı sağlarız. Çalışanlarımız kimsenin özeline girmeden her türlü sorunu özgürce savunabilir, şikayet edebilir yada öneri getirebilir. Çalışanlarımız bir başkasını dini, dili, ırkı, dış görünüşü yada siyasi görüşü sebebiyle dışlayamaz, suçlayamaz yada eleştiremez. Şirketimizde kadın – erkek eşitliği asla göz ardı edilemez. Erkek yada kadınlığı aşağılayıcı her türlü konuşma, resim, şaka yada karikatür paylaşımı yasaklanmıştır. Yeni çalışma arkadaşları seçerken mevcut çalışanlarımıza akraba yada yakın çevreden seçmemeye dikkat ederiz. Bu kural şirket içi gruplaşmaya önlem olarak alınmıştır. Şirket çalışanları, şirket içindeki hiçbir bilgiyi dışarı aktaramaz, aktarılmasına göz yumamaz yada gözlemlediği takdirde üstlerini haberdar etmeme yolunu seçemez. Şirket bilgilerinin dışarı kaçırılması yada izin verilmesi suçtur ve şirkete zarar verebileceğinden yasalarla korunmaktadır.

Son

Şirketimizle alakalı bir sorun gözlemlediğinizde öncelikle bizimle iletişime geçiniz.

İstanbul Oto Parçaları LTD. ŞTİ. Cumhuriyet Mah. Mert Sk No:3/B Kartal / İstanbul Tel: 0216 377 80 86

info@istanbulotopar.com

FİYAT ALMAK VE SORULARINIZ İÇİN İLETİŞİME GEÇİN